Kursy

|

Leon Instruments prowadzi kursy i dzieli się swoim doświadczeniem.

Kurs mikrokontrolerów XMEGA


Atmel wykonał gigantyczny krok wprzód, wypuszczając nowoczesne procesory XMEGA. Są szybsze, mają więcej peryferiów, a ich cena wcale nie jest wysoka. Niektóre modele są nawet tańsze niż konwencjonalne procesory ATmega. Również i Ty wykonaj krok naprzód i poznaj te fantastyczne układy, by móc budować jeszcze lepsze urządzenia!
Kurs XMEGA: Pomocne artykuły: Zestawy prototypowe:
Minimoduły XMEGA
Minimoduły XMEGA
Buduj prototypy na płytkach stykowych! Brak procesorów XMEGA w obudowach przewlekanych nie jest problemem - przedstawiamy minimoduły XMEGA-DIL. Zostały zaprojektowane tak, by do minimum zredukować ilość elementów, a tym samym cenę!
Moduł prototypowy X3-DIL64
Elementy elektroniczne, zestawy prototypowe, Arduino

Kurs programu Kicad


Poznaj program do projektowania elektroniki, który zdobywa coraz większą popularność! Zapraszam na kurs w odcinkach, podczas którego nauczysz się projektować urządzenia elektroniczne przy pomocy świetnego oprogramowania!
Kurs programu Kicad
Projektowanie elektroniki

Wzmacniacze operacyjne


Wzmacniacz operacyjny jest koniem pociągowym współczesnej elektroniki analogowej. Od dziesiątków lat wzmacniacze operacyjne są powszechnie stosowane w najróżniejszych aplikacjach, a znajomość tego układu jest obowiązkiem każdego elektronika.
Wzmacniacze operacyjne
Decybele w elektronice
O co chodzi z tymi decybelami? Do czego to jest potrzebne i co mówią te zagadkowe cyferki? Jeśli dla Ciebie decybele to czarna magia - czytaj dalej. Będzie trochę matematyki, ale postaram się to wytłumaczyć jak inżynier, a nie jak matematyk :)

Warto wiedzieć


Książki o elektronice
W tym miejscu gromadzę recenzje książek, aby było wiadomo, które są przydatne, a które lepiej omijać z daleka. Cenię sobie praktykę i chcę tu promować książki, które przydają się do celów praktycznych. Zwracam uwagę, czy autor umie przekazać swoją wiedzę.
Lutowanie elementów SMD
Lutowanie malutkich elementów SMD jest bardzo łatwe! Można bez problemu ręcznie przylutować układy scalone, nawet takie, które mają bardzo drobny raster wyprowadzeń. Nie potrzeba żadnego specjalistycznego sprzętu.
Płytki drukowane PCB w domu
W tym artykule znajdziesz instrukcje, jak zrobić własną płytkę drukowaną (PCB) metodą termotransferu, znaną również jako metoda żelazkowa. Metoda żelazkowa okazuje się prosta i przy odrobinie wprawy daje wyśmienite płytki drukowane PCB.
Rysowanie czytelnych schematów
Można schemat narysować tak, że sam autor nie będzie wiedział, o co chodzi. Lepiej jednak schematy rysować z ogólnie przyjętymi normami i zwyczajami, by nie być później posądzonym o bałaganiarstwo i niechlujstwo. Dobry schemat świadczy o autorze!
Jak otworzyć układ scalony?
Od kiedy zacząłem zamieszczać zdjęcia krzemowych struktur, wyciągniętych z układów scalonych, regularnie na mojej poczcie pojawiają się pytania: jak otworzyć układ scalony? Czas najwyższy, aby opublikować prostą i skuteczną metodę!

Układy FPGA i Verilog HDL


Mikroprocesory są świetne, jednak mają kilka słabych punktów. Warto znać układy FPGA, ponieważ przy ich pomocy niektóre problemy niemożliwe dla procesorów, stają się bardzo proste przy zastosowaniu FPGA.
Kurs języka VERILOG:
Układy programowalne
Czym są układy programowalne? Z moich obserwacji wynika, że większość hobbystów coś na ten temat słyszała. I tylko tyle. A szkoda, bo układy programowalne potrafią robić rzeczy, których przy pomocy procesora zrobić się po prostu nie da.
Xilinx ISE WebPACK: jak to ogarnąć i nie zwariować
Oprogramowanie od Xilinxa może przytłoczyć swoją funkcjonalnością. Zamieszczamy tutorial dla początkujących, który krok po kroku objaśni, jak stworzyć nowy projekt, przypisać piny i zaprogramować układ programowalny CPLD.
Lattice Diamond
Lattice Diamond to oprogramowanie, umożliwiające wykorzystanie układów FPGA i CPLD firmy Lattice. Dużym plusem jest łatwość obsługi, różnorodność funkcji oraz to, że jest darmowe dla prostszych układów. W tym artykule zaprezentuję ciekawsze opcje tego środowiska.
Generator DDS na FPGA
Prezentujemy nowoczesny FPGA typu MachXO2 od Lattice oraz jak przy jego pomocy zrobić generator DDS. Samodzielnie skonstruowanie takiego generatora wcale nie jest trudne! W artykule dokładnie opisujemy, jak działa DDS i praktyczne sposoby jego realizacji.

Sklep Leon Instruments